Sommige mensen hebben het moeilijk om zelf beslissingen te nemen, bijvoorbeeld omwille van een verstandelijke beperking, psychische kwetsbaarheid of ouderdom. Een bewindvoerder kan bescherming bieden en beslissingen overnemen. Hoe loopt dat in de praktijk? Wie beslist daarover? En hoe bewaken we de autonomie en waardigheid van mensen die onder bewind komen? In dit Spraakmakers-webinar op 11 december gaat voormalig vrederechter en publicist Jan Nolf in op zowel de technische als de maatschappelijke dimensie van bewindvoering.

Jan Nolf is voormalig vrederechter en auteur van o.a. Kwetsbaarheid in het recht. Hij staat bekend om zijn klare taal en zijn inzet om rechtspraak begrijpelijk en menselijk te maken. Als commentator bij diverse media volgt hij de hervormingen in justitie al jaren kritisch en nauwgezet.
Hij wijst op een groeiende risico-aversie in zorg en justitie, waar beslissingen steeds vaker gedreven lijken door angst voor wat fout kan lopen. Bij bewindvoering is ook overbescherming een probleem. Voor hulpverleners heeft hij gerichte adviezen in petto om hiermee om te gaan.
Benieuwd? Lees hier alvast ons interview met Jan Nolf.
Inschrijven
Het webinar vindt plaats op donderdag 11 december 2025 van 10u tot 12u.
Inschrijven kan via de website van SAM, steunpunt Mens en Samenleving.
Meer lezen over bewindvoering?
Wil je meer weten over bewindvoering? Dan vind je deze artikels die eerder op Sociaal.Net verschenen zeker interessant:
Vrederechter Ann Vleminckx: ‘Mijn werk is vooral mensenwerk’
Reacties